Milli takım ve futbol üzerine... Kirlenmek güzeldir !

Milli takım ve futbol üzerine... Kirlenmek güzeldir ! SPOR
5,0
17.11.2014 13:56:56
A+ A-

Aslında her şey, bir firmanın "Kirlenmek güzeldir" reklam sloganı ile başladı. Reklam çok ciddiye alınmış olmalı ki, kirlendikçe kirlendik. Ne kadar kirlenirsek o kadar iyi dedik ve bu sonuç ortaya çıktı.

 

Bazı spor ulemaları tarafından umut tacirliği yapılmaya devam edilse de, formaliteden öteye sonuç doğurmayacak bir maç oynandı dün gece. Kazakistan gibi grubun en zayıf takımına karşı 2-0 öne geçince, yine ince hesaplar peşine düştüler. Oysa, grupta atı alan çoktan Üsküdar'ı geçti. Daha maç başlamadan öyle şeyler oldu ki, Kazakistan'ı bırak 3-1 yenmeyi 20-0 yensen ne olur? 

 

A Milli Takım kaptanı ve kalecisi Volkan Demirel, ısınmaya çıktığında küfür edildi diye sahayı terketti. İddiaya göre stadı da terketti. Hatasının farkına varıp tekrar stada geri döndü. Maç sonunda takım otobüsü ile staddan ayrılması gerekirken kendisini almaya gelen Fenerbahçe kaptanı, yöneticisi ve korumaları tarafından staddan alındı. O arada korumalar haber peşinde koşan gazetecilere saldırdı. Olayların hukuki boyutu başladı.

 

 

Şimdi herkes o anları konuşuyor. Gazeteler ve gazeteciler haber üstüne haber geçiyor. Kimi hesap soruyor, kimisi aklama derdinde. Filmin sonunu ben söyleyeyim, en fazla bir gün daha konuşulur sonra unutulur gider. 

 

Sahaya yansımayan şikeyi, yüze yansımayan tükürüğü, ırkçılık simgesi olan muzu sağlık adına diye icat edenler için bunlar küçük şeyler. Bir futbolcu diğer bir milli futbolcunun kafasına silah bile dayadı. Ne oldu?

 

Yazının başında demiştik ya... Kirlenmek güzeldir diye. Yetmez diyorum... Daha fazla çamura batmak lazım.

Dibe... En dibe... 

 

Yasaları, kanunları, tüzükleri sadece kağıt üzerinde kalan, gerektiğinde ise adamına göre işleyen  ve siyasetin oyuncağı olmuş futbolun düzelme şansı yoktur. 

 

Milli olan hiç bir şeyi kalmamış memleketin milli takımı olmaz. Olsa da kimsenin umrunda olmaz. Herkesin yaptığı yanına kâr kalır. Burada suç varmış yokmuş diye değil, kim yapmış diye bakılır. Yaşanan her olayda başrolde olanlar hep aynı kişiler. Bizim adam yapmışsa asla kabul edilemez. Suça ceza vermek yerine, nasıl aklarız derdine düşülür. Kim ne kadar fazla nemalandıysa o kadar keyfini sürer. Eyyamcılık, adamcılık yapanlar yine ahkam kesmeye devam ederler. Hiç kimseye toz kondurmamaya aynen devam edilir.

 

Biz futbol için kral çıplak diyeli çok oldu. Diyemeyenler yazsın ve utansın... 

 

Sinirlenmeye, kızmaya falan gerek yok. Bu akşam bizleri çok eğlenceli spor programları bekliyor. Keşke, her zaman milli maç olsa!

Cevdet Aykan Demir

http://www.cevdetaykandemir.com/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.