Sosyal medyada Trabzonspor başkanlık seçimleri

Sosyal medyada Trabzonspor başkanlık seçimleri SPOR
5,0
02.12.2015 14:18:07
A+ A-

Trabzonspor'un yeni başkanı kim olacak? 

Trabzonspor, 5-6 Aralık 2015 tarinde, yani bu hafta sonu olağan kongresini gerçekleştiriyor. Mevcut başkan İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, geçtiğimiz seçimlerde az farkla yarışı kaybeden Muharrem Usta ile birlikte Celil Hekimoğlu arasında heyecanlı bir kongre yaşanacak. 

Trabzonspor kongresine 4 gün kala yönetime aday olanlar, özellikle sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyorlar. Özellikle, Muharrem Usta ve Celil Hekimoğlu kişisel sosyal medya hesaplarından etkinliklerini duyuruyor, projelerini anlatıyorlar. Destekçileri tarafından açılan hesaplar ile de kendilerini tanıtıyor, yönetime hazır olduklarını dile getiriyorlar. Her iki başkan adayının, yönetim listesinde bulunan kişilerin belli olmasıyla, kampanya süreci daha da hızlanacağa benziyor. 

Muharrem Usta önde gidiyor; 

Sosyal medyayı etkin kullanan başkan adayı Usta, gerek vizyonu gerekse "50. yılda şampiyonluk" hedefi taraftarlar arasında ilgi görüyor ve yapılan sosyal medya anketlerinde rakiplerine fark atıyor. Kulube yeni gelir sağlayacak projeler, borç - alacak dengesi, Trabzonspor vizyonu hakkında açıklamaları taraftarlar arasında heyecan yaratıyor. Özellikle de Trabzonspor Basketbol takımının kısa sürede Avrupa'da final oynaması, yerel ligdeki başarısı Usta'ya güven sağlıyor.

Üstelik bir önceki seçimi kaybetmesinin baş sebeblerinden; şike süreci hakkındaki sözleri, rakip takımlarla yaptığı sponsorluk anlaşmaları ve iktidara yakınlığına rağmen, bu seçimde her görüşteki çoğu insandan destek görüyor. Destek verenleri, Usta'yı köprüden önceki son çıkış olarak görüyor.

Celil Hekimoğlu'nun listesi iddialı; 

Başkan adaylığını ilk açıklayan Hekimoğlu, sosyal medyadaki taraftarlar arasında söylemleri ve yönetim listesinde olacağı söylenen kişilerin çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Sebahattin Çakıroğlu, Hakan Kulaçoğlu, Mehmet Oğan, Hakan Orhan, Hüseyin Örs ve efsane futbolcu Ali Kemal nerdeyse tüm taraftarlar arasında kabul gören isimler. Hekimoğlu, seçimden önce biraz daha fazla kendini anlatması gerekiyor. 

Sosyal Medyada Hacıosmanoğlu yok. 

Başta şike sürecinin yönetilememesi olmak üzere, sportif başarısızlık, takımın son hali ve ekonomik sıkıntıların oluşturduğu kaygılar nedeniyle İbrahim Hacıosmanoğlu sosyal medyada, bir kaç isimsiz kullanıcı dışında hiç destek göremiyor. Sosyal medyada çığ gibi yayılan ve aynı soyadlı yeni yapılan üyelerin oy kullanmalarının istenmesi, taraftarlar arasında çok tepki çekti. Hacıosmanoğlu, sosyal medya anketlerinde neredeyse yok gibi.

Taraftarlar, Usta ve Hekimoğlu birleşsin istemişti.

Sosyal medyadaki taraftarlar, bu iki adayın birleşip tek listeyle seçime girmesini ve güçlü bir yönetimin ortaya çıkmasını istiyorlardı ama olmadı. Birleşin çağrıları sonuçsuz kaldı. Son zamanlarda darmadağın olmuş ve umutsuzluğa kapılmış taraftarlar, Hacıosmanoğlu dışındaki iki adaydan birisin kazanmasını bekliyor. 

Pazar gecesi ortaya çıkacak seçim sonuçları; Trabzonspor'un geleceği açısından son derece önemli. Sosyal Medya, Muharrem Usta veya Celil Hekimoğlu diyor. Bakalım kongre üyeleri ne diyecek?

Kaybedenin kazananı tebrik ettiği, Herkesin Trabzonspor için çalışmaya devam edeceği, güzel bir seçim olması dileğiyle; 

Cevdet Aykan Demir

http://www.cevdetaykandemir.com/

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.