Süper kupa ardından... Hani biz kazanacaktık?

Süper kupa ardından... Hani biz kazanacaktık? SPOR
5,0
26.08.2014 14:50:04
A+ A-

Hani biz kazanacaktık?

13 Mayıs 2013 tarihinde aralarında Radikal yazarlarının da bulunduğu onlarca spor yazarı bir kampanya başlatmış ve o gün köşe yazılarına "Biz kazanacağız" başlığı yazmışlardı. Medyanın önemine inanıyor ve biraz da olsa umutlanmıştım. Değişen hiç bir şey olmadı.

O spor yazarlarından birisi de Vatan gazetesi yazarı ve TRT1 Stadyum programı sunucusu Ersin Düzen'di... Yeni sezon başlarken, pazar akşamı TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i programına konuk etti. #BaskanStadyumda etiketi ile sosyal medyada defalarca duyuru yapıldı ve futbol ile ilgisi olan herkesçe yüzlerce soru soruldu. Sonuç olarak, seyircilerden gelen hiç bir gerçek soru sorulmadı. Yok, Riva tesisleri yok Olimpiyat stadının yeni hali gibi tesisleşme konusunda kendilerine göre neşeli bir sohbet ile program tamamlandı. Oysa yöneltilen sorulardan hiç birisi bu konuları merak etmiyordu ve dolayısıyla onlarda sormadılar. Hani Türkiye'yi ve spor camiasını tanımayan ve uzaydan yeni gelen birisi olsam, burada işlerin harika yürüdüğünü düşünürdüm.

Gazeteci dediğin,

Başkanım şampiyonumuz neden Uefa Şampiyonlar Liginde oynayamıyor diye soramaz mı?

Geçen yıl ligi 5.sırada bitiren Sivasspor ve Türkiye Kupası 2.si Eskişehirspor neden Avrupa kupalarında yoklar veya onların yerine katılmayacağını açıklayan Karabükspor'a bu açıklamasından dolayı teşekkür etmiştiniz ama bakın onlar Avrupa'da harika maçlar çıkarıyor diye soramaz mı?

Hadi, 3 Temmuz ve şike meselesini sormaya korkuyorsun veya konuğunuz sormanızı istemedi diyelim.

Süper kupa arefesinde 2011 yılının süper kupa maçı ne oldu diye de soramaz mı?

Uefa kurumunuza müfettiş gönderdi var mı yeni bir gelişme diye soramaz mısınız?

Evet, ben söyleyeyim karşısındaki patronu olunca soramaz. İşte ben o zaman onun gazeteciliğini sorgularım. Yok, etliye sütlüye karışıp, başıma iş almayayım denecekse haddimi de aşar, daha ileri gider her şeyini irdelerim. Yazmak için yazılmış bir yazısını önüne koyarım.

http://sampiy10.gazetevatan.com/ersin-duzen-539774-sampiy10-yazar-yazisi-biz-kazanacagiz/

Ve diğerleri...

Yüzyılın en büyük çaplı ve uluslararası spor tahkim mahkemesince onaylanmış şikeyi yok sayıp, Volkan Demirel "sokak köpeği" dedi yok "i.ne" dedi diye yazmanın şimdi hiç bir anlamı yok. Açık konuşayım az bile diyor. Sanki ilk defa söylüyor. Şampiyon olunca "koyduk mu?" diye bağıran şimdi "sokak köpeği" demiş çok mu? Nasılsa cezası yok, nasılsa her modelden sahiplenen insan çok. Ve bunlar öyle sıradan insanlar değil. En tepeden en dibe kadar. Hem düzen adamı olup, hem gazeteci olunmaz. Sorgulamayan, soramayan, araştırmayan, işine gelmeyince sessizliğe gömülen, o ne der acaba, bu ne der şimdi diye saklanan, sistemin parçaları saygı da görmez. Kusura bakmasınlar!

Beklediğiniz süper kupa maçı oynandı. Futbola dair akılda kalan hiç bir şey yok. 

Şimdi istediğinizi yazın... Önce adalet demeden yazılan her söz, her yazı anlamsız ve itibarsızdır. Tıpkı yazanlar gibi. Kazanan, kazandığı ile kaldıkça daha çok yazarsınız. O kupa almış, bu yenilmiş, diğeri küfretmiş. Bir diğeri ırkçılık yapmış veya boğaz kesme işareti yapmış. Ne önemi var ki?

Bilmelisiniz ki, suça değil adamına göre muamele yaptığınız sürece biz asla kazanamayacağız.

Cevdet Aykan Demir

 

biz kazanacağız konusu ile ilgili yazım.

http://www.radikal.com.tr/blog/biz_kazanacagiz-1134436

 

 

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.