Trabzonspor yönetimi bunu da yaptı, Sansür!

Trabzonspor yönetimi bunu da yaptı, Sansür! SPOR
5,0
24.12.2014 19:30:19
A+ A-

Geçtiğimiz hafta sonu olaylı bir mali kongre yaşayan ve yönetime muhalif kongre üyelerince sert eleştirilere maruz kalan, Trabzonspor yönetimi ile taraftarlar arasındaki sular durulmak bilmiyor. 
 
Trabzonspor'un onca sıkıntısı varken, bir kaç gönüllü gencin yıllardır emek verdiği Facebook sayfasının kapattırılması kime ne fayda sağlayacaktır? Anlamak mümkün değil...
 
Benim de üyesi olduğum ve Facebook'ta 5 yıldır Trabzonspor ile ilgili paylaşımlar yapan,  Trabzonspor Lovers sayfası, "ticari marka haklarını ihlal ettiği" gerekçesiyle kapatıldı. Tamamen gönüllük üzerine kurulan ve Facebook'ta en çok takipçisi olan gruplardan birisi olan, Trabzonspor Lovers grubunun kapatılmasının Trabzonspor kulübünün şikayeti üzerine olduğu söyleniyor. 
 
Gerek tribünlerde, gerekse sosyal medyada en çok taraftar gruplarına sahip olan Trabzonspor'un, taraftarlarınca oluşturulan  Facebook ve Twitter'da yüzlerce sayfası bulunuyor. Trabzonspor adı ile açılmış sayfalardan sadece bir grubun kapattırılması ve kapattırılan grubun gerek paylaşımları, gerek açıklamaları ile Trabzonspor yönetime muhalif bir grup olması diğer taraftarlarca tepki çekiyor. Özellikle son yapılan mali kongreden sonra, Trabzonspor yönetimine eleştirilerde bulunan Trabzonspor Lovers grubunun, "ticari marka hakları ihlali" sebebiyle kapattırılması açıkcası kimseye pek inandırıcı gelmiyor. 
 
Bedava açılan bir Facebook sayfasının değeri, o sayfaya emek verenler ve o emekleri destekleyip sahip çıkanlarla ölçülebilir. 
Bunun adı muhalif olanlara yapılan sansür değil midir?
 
Trabzonspor'un haklarını savunmaya hiç kimse bir şey diyemez. Ancak, tek tip Trabzonspor taraftarı olmasını da kimse isteyemez. Yapılan her icraatın doğru olduğunu söylemek ve her şeyi taraftar adı altında toplamak yanlıştır. Yönetimleri seven ve destekleyen olduğu kadar, yanlış yaptığında "bu iş yanlış" demek her taraftarın görev bilenler vardır. Yönetimde olan herkes eleştirilere kulak vermeli, yapılan hatalardan dönmeyi ve ilerde telafisi zor olacak durumlardan vazgeçmeyi bilmelidir.
 
Her ne kadar, Trabzonspor bir ticari şirket olsa da, her takımın taraftarı gibi renklerine bağlı taraftarlarıyla bir değerdir. Yoksa, yağmur çamur, kar kış demeden binlerce kilometre uzaklardaki deplasmanlara kimseyi bedelsiz götüremez, kimseye gece yarılarına kadar renkdaşlarına bilgi paylaşımdan bulunduramazsınız... Bordo maviye gönül verenleri ötekileştiremez, kimsenin taraftarlığını sorgulayamazsınız. 
 
Trabzonspor kimsenin özel malı olmadığı gibi, ona terkedilemeyecek bir sevda ile bağlananların vazgeçilmez hayat felfesedir. Trabzonspor, Trabzonspor'lularındır. 
 
Cevdet Aykan Demir
 
 
 
Gelişmeleri https://twitter.com/TS_Lovers adresinden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Bal gibi sansür -

Trabzonspor Lideri izinden gittiği Dunya Liderini kopya ediyor. Gerçi bütün takımlar aynı durumda. Muhalefet istenmiyor. Futbol siyaset iyice karıştı. Zihinler hep aynı. Yarın aynısını bizim Galatasaray yönetimi de yapacaktır.

3 1
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.