Anket Şirketleri ve Anket Doldurarak Para Kazanmak

10.01.2013 11:05:19
A+ A-

 

Anket Şirketleri üyelikleri yaparak Anket Doldurarak Para Kazanmak konusunda bilgi edinmek için internette dolaştığınızda çok farklı fikirlerin olduğunu görürsünüz. Genel görüşleri ve çekinceleri incelediğimde 4 tane ana başlık çıkartabildim. Bunlara kısaca değiniğ Anket Şirketleri ile Anket Doldurup Para Kazanmak mümkün mü? sorusuna elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım.

Anket Şirketleri ve anket Doldurmak ile ilgili çekinceler

Araştırdığım forumlar, bloglar ya da yazılar içinde bu konuda en çok sorulan sorular ve çekinceler ile ilgili kendime bir liste oluşturdum.

  • Anket Şirketleri Güvenilir mi?

Bu sorunun cevabı aslında genelleme ile verilebilecek bir cevap değil. Sektöre göz atmak gerekir. Dünya genelinde Anket Araştırmalarına milyarlarca dolar yatırım yapılıyor. Firmalar pazar analizlerini yaparak stratejilerini belirliyorlar. Anket Şirketleri, firmaların bu alandaki gözleri, kulakları oluyor. Şimdi böyle bir piyasa içinde genelleme yapmak doğru bir yaklaşım değil. İşini çok profesyonelce yapan köklü kuruluşlar var. Hak eden Anketörlerin paralarını son kuruşuna kadar ödeyen güvenilir kuruluşlardan bahsediyorum. Bir de işin üçkağıt ayağını oluşturan Anket Şirketleri var. Onlar da piyasada oluşan bu ilgiiyi fark ederek, sahte anket siteleri kuruyorlar. Aslında siteler kapanmıyor ama ödediğiniz parayı almak için gereken limiti doldurmanıza bir türlü izin vermiyorlar. O zaman Anket Şirketleri Güvenilir mi? sorusunun cevabını, "Hepsi Değil" olarak vermek doğru olacaktır. İyi bir araştırma ve inceleme ile sağlam,güvenilir "Anket Şirketlerine ya da onların Anket sitelerine" ulaşmak mümkün. Doğru ve güvenilir firmalara ulaştığınızda evinizin rahatlığında anket doldurarak para kazanabilirsiniz.

  • Anket Şirketlerin Paramı Nasıl Alabilirim?

Bu konuda farklı uygulamalar var. Banka hesapları ya da PayPal hesapları Kullanılabiliyor.

  • Güvenilir Anket Siteleri Listesi

Pek çok kaynak bulunabilir. Binlerce yerli ve yabancı Anket Sitesinin yer aldığı listeler internette dolaşıyor. Ancak bu listelerin pek çoğu bulunabilecek tüm isimleri içeriyor. Güvenli ya da Güvensiz diye herhangi bir ayrım yapılmamış. Bazı Anket Siteleri Listeleri ise, denenmiş, ödeme alınmış kısacası Güvenilir Anket Sitelerinin isimlerini içeriyor. Güvenilir Anket Sitleri Listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  • Anket Doldurarak Ne Kadar Para Kazanırım?

Bu tutar, üye olduğunuz site ve doldurduğunuz anket sayısına göre değişir. Anketlerin konusuna, kapsamına, soru sayısına göre farklı fiyatları var. Genellikle şıklar arasından seçim yapılarak doldurulan anketler için ödenen ücret $1-$75 arasında değişiyor. Telefonla yapılan anketlerin fiyatları daha yüksek. Film fragmanlarının izlenmesi ve yorumlanması üzerine kurulan anketlerin fiyatları ise firmaya göre değişiyor.

Anket Doldurarak Para Kazanmak için Tavsiyeler

  • Anket Sitesi ve Anket Şirketi ile ilgili araştırma yapın
  • Güvenilir Anket Siteleri Listesine ulaşmayı deneyin
  • Üye olduğunuz Anket Sitesine yardım ya da destek bölümünden mail atarak aldığınız cevabı kontrol edin.
  • Ödeme limitine ulaştığınız zaman paranızı çekmeye çalışın
  • Sitenin tasarımına, Referanslar bölümüne ve iletişim bölümnüne dikkat edin. Telefonla ulaşma imkanınız varsa ileitşime geçerek şirket hakkında doğrudan sorular sorabilir ve fikir edinebilirsiniz.

Kısacası Anket Şirketleri üzerinden Anket Doldurarak Para Kazanmak dikkatlice araştırıldığı, doğru Anket Sitesine ulaşıldığı ve bu iş için zaman ayırıldığı sürece mümkün gibi gözüküyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI