Biz ruh hastasıyız!

18.08.2015 16:31:54
A+ A-

İnsan utanıyor haliyle kendinden. Kendi olamayışından. O kadar da beceriksiz değilizdir aslında. Sanmam. Ama isteksiz olduğumuz baki.

Vicdan savaşında kavurucu bir süreçten geçiyoruz. Dokunsan herkeste bin ah. Ama söylemler salya, sümük. Sorsan adını heceleyemez, lakin görüntü dehşetengiz.

Ölmeye başladık birer birer, fedaya hazırız deyip, göndermeye başladılar nefer nefer. Sorsan gönderene, nedenlidir bu ölmeler. Ölen neden öldüğünü hiç bilemeden.

Böyle de sikimsonik karıncalanmalar oluyor beyinde sonra. Anlam veremeden dinlemeye başlıyorsun artık. Sahi ne anlatıyor bize bu borazan siyasetçiliği.

Neyse az çok anladınız siz beni. Öyleymiş gibi davranın. Üzülmüş gibi yapın mesela ölenler için, sonra bir daha gönderin ölüme, bir kez daha üzülün, sonra yine…

Koymaya başladık elimizi tabutların üstüne. Bir elde tabut, diğerinde mikrofon. Dertli insanlarız vesselam. Neredeyse ağlatacaklar bizi. Artmadı mı yahu daha bu oylar.

Ne yani, şimdi her şey bu vatan için mi? Yani bu vatanda yaşayan biz için. Peki biz ölürsek, bu vatan kim için?

Ruhsal bir travma geçiriyoruz toplum olarak, hastalık belirtisi yüksek. Derece derece kana veriliyor faşizan doktrinler. Sonra olmuş olacağız. Ham olanlarımız var halen, mesela barış diyenler var daha.

Ben de kendimi teşhir etmeye karar verdim, hemde çırılçıplak. Ama ölmeden önce. Sahi farketmiyordu demi. Zaten en çok benim ölümden korkmuyorlar mıydı? Dirisi mi….

Demek ki neymiş, vatan mı kurtaracaksın, gel bakam buraya. 1.si yoksay, yetmez. 2.si öldür, daha dur. 3.sü çırılçıplak teşhir et, korkma kimse sana nekrofili diyemez, bu ayrı. Sonra paramparça et cesedi, bak nasıl kurtuluyor vatan. Vicdan mı dedin? Yahu hele sen bi yap, ona da bakarız.

Uyduk imama, tam 3 çocuk yaptık. Biri asker, biri polis, diğeri gerillam. Ben mi? Oturmuşum evde öylece. Önce hangisinin haberi gelecek acaba diye. Çocuklarım benim. Beraber ölüyoruz işte. Muktedirler sağolsunlar yeter.

Yani demem o ki, biz ruh hastasıyız. Pranga vurulmuş sanırsın beyinlerimize. Elalemci olmuş bütün düşüncelerimiz. Uymaya başladık abdestsiz bir imama. Başkasının duasına amin diyer olduk.

Sahi tutar mı bu maya. Tutmaya başladı gibi. Kemikleri sızlıyordur şimdi Nasrettin Hoca’nın. Güldük hep saçmalıklarına. Zamanla hoca değişti, oldu muktedir. Ve biz öldük bütün saçmalıklara.

Hocam hiç toplum maya tutar mı? At bakayım 2 kaşık vatan, ya tutarsa!!!

 

Saygılarımla, Mahmut Doğru

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.