Doğu Perinçek çocuk korosu

17.06.2015 04:37:20
A+ A-

Seçimlerde ortaya çıkan meclis tablosu, "koalisyon" hesaplarını da beraberinde getirdi. Ülkenin siyasal yapısının biçimlendirilmesine katkıda bulunduğunu düşünen milyonlar; evlerde, parklarda, sosyal medyada kendince bir takım "doğru" sonuçlar çıkardı. Seçim sonrası "senaryo"lardan bunalan biri olarak, birkaç gündür 2015 Genel Seçimi'ne dair seçimden önceki yazılara, konuşmalara bakmaktayım.

Geleceğe dair söylemleri ile kafa ütüleyen, başımıza kahin kesilen birçok "ünlü" ismin afalladığını gördüm. Komik duruma düşen bu insanlar aynı zamanda on binlerce insana "akıl hocalığı" yapmaktadır. Topluma kılavuzluk eden "aydınlarımız" seçimden önce neler demiş gelin birlikte inceleyelim.


Türkiye'nin ünlü kahini Doğu Perinçek'le başlayalım. “Göreceksiniz HDP barajı geçemeyecek” diyen Doğu Perinçek, on binlerce hayranını(yaklaşık 160.000 kişi) yine ters köşeye yatırıyor.


Lafazanlık konusunda Türkiye'de başı çeken bu "aydın" isim, bir köşe yazısında dosta düşmana şu şekilde demeç veriyor: "HDP, yüzde 10 barajını geçemeyecektir. Hakkari’den, Şırnak’tan, Van’dan gelenlerle konuşun, Trakyalı’ya, Anadolu bozkırına, deniz kıyılarına sorun, size gerçeği söyleyecektir. PKK’ya baraj aşırtma tezgahı devrilecektir. Vatan Partisi, bu oyunu bozacak parti olarak yükseliyor."


Diğer taraftan “seçim sonrası yerinizi nerede görüyorsunuz” sorusuna Perinçek'in verdiği cevap ileri görüşlülüğün de daniskası: “Mecliste olacağız ve Türkiye’nin yönetilmesinde çok anlamlı, merkezi konumlarda olacak Vatan Partisi".

İlim irfan sahibi Perinçek durur mu? Devam edelim: "Bazı araştırma şirketleri ve üniversitelerde yapılan araştırmalarla Vatan Partisi’nin yükselişte olduğunu gösteriyor. Vatan Partisi çeşitli araştırmalarda Nisan sonunda yüzde 4 ila 6 arasındaydı. Şimdi Bülent Tanlı’nın belirttiğine göre 5 ila 10 arasında gözüküyor. Seçim barajını geçeceğiz."

Şule Perinçek de İzmir adayı olduğunu ve vatandaşların arasında dolaştığını belirterek, “Partilerinden memnun olmayan bir kitle var. Onlardan aldığım izlenimlere göre barajı hızla aşabilecek seviyeye geldik” demişti. Perinçek soy ismini taşımak kolay değildir dostlar.

Unutmadan! Doğu Perinçek olur da bu yazıyı okursa peşinen söyleyeyim. Ben CIA ajanı değilim. Emperyalistlerin maşası da değilim. ABD'nin oyununa da gelmedim. Lütfen, bu konuda çok hassasım!

Doğu Perinçek beterin beteri bir örnek. Şimdi size sadece nahoş bir örnek sunacağım. Başbakan danışmanı Etyen Mahçupyan: "Velhasıl katılım oranı yüzde 80’nin üzerinde olduğu sürece HDP’nin barajı geçmesi zor" diyor. Sonuçlar açıklandı, katılım oranı % 86,64. "HDP zoru başardı" derse kendisini paklayabilir.

AKP'li kalemşor Ersoy Dede ise Mahçupyan'a kıyasla daha toy: "HDP baraja yaklaşmıyor bile."  İşte cahil cesareti diye buna derim ben.

Sosyolojik, psikolojik tahliller yapan Abdurrahman Dilipak da dilinin "paklığını" konuşturuyor: "MHP küçülmeye devam edecek gibi gözüküyor. Zaten başka da iddiası olan kimse yok. Merak edilen bir diğer konu CHP’nin hali. CHP bu seçimden de oy kaybı ile çıkacak.. Ne kadar oy kaybedeceği, biraz aday profili, biraz da ulusalcıların destek verdiği Perinçek’in Vatan Partisi ile Emine Ülker Tarhan’ın desteklediği DSP’nin alacağı oya bağlı. Onların alacakları oy da aday profillerine bağlı. Bunların alacakları oy, doğrudan CHP’den gidecek. Hatta BDP(HDP) de CHP’den oy alacak.. BDP(HDP) de barajı aşarsa CHP % 20’nin altına da inebilir.."

Dilipak  yanılmaya ve yanıltmaya devam ediyor. Fantastik tweetlerin mucidi olan 66 yaşındaki yazarımız, "HAK-PAR ve HÜDA-PAR’ın bu seçimlerdeki performansının belirleyici olacağını" iddia ediyor. Dilipak zamanında Hüseyin Üzmez'e de iftira atıldığını iddia ederdi. Neyse...

Türk Solu'ndan Ali Özsoy, "HDP barajı aşarsa AKP’nin değil CHP’nin milletvekili azalıyor" başlıklı yazısında kalemini konuşturuyor. CHP'nin 2011 Genel seçimlerinde milletvekili sayısı 112. Şimdi kaç peki? 132! Buyurun bakın daha neler yazmış:

"Şimdi hesabı tam yapabiliriz artık. İki olasılık var: HDP barajı geçer veya geçmez.

1. HDP barajı geçerse: HDP 40 küsür doğudan en fazla 10 batıdan toplam 50 vekille meclise girer. 29’dan 50’ye çıkar.

2. HDP barajı geçemezse: PKK’lı 29 vekil meclise girmez."

Türkiye'de iddia kuponu yapan gençler genelde bir maçtan yatar. Türk Solu ne zaman bir kupon yapsa tüm maçlardan yatar.

Yalnız Ahmet Davutoğlu'nun kuponu daha sağlamdı. "Bizim 7 Haziran'da seçimlerimiz var. Bizim alacağımız oy anketlere göre yüzde 48-52 arasında değişirken en yakın takipçimiz muhalefet partisinin oyları yüzde 22-25'lerde." Şimdi açık olalım CHP'nin oyu %25 değil miydi? Neticede Davutoğlu boş biri değil; uluslararası ilişkiler uzmanı, akademisyen ve büyükelçi, eski Dışişleri Bakanı, eski Başbakan Vekili, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin genel başkanı, 62. Türkiye Hükûmeti'nin başbakanı filan...

Twitter Fenomeni, Paleolitik Çağ kahini  Melih Gökçek'e bu yazıda yer vermemek haksızlık olurdu. Dinazor taşlayan Gökçek attığı bir tweette "İnanıyorum ki TV'lerden göstereceğimiz ve anlatacağımız belgelerden sonra bu oyun bitecek" demektedir ve ileri görüşlüler kervanına katılmasını sağlayacak olan son sözü söylemekten çekinmemektedir: "Ülkesini sevenler, istikrar yanlıları HDP'ye tarihi ders verecek"

Sabah Gazetesi'nin yıldızı Melih Altınok ise HDP politikalarını eleştirdiği köşe yazısına şu başlığı atar: Barajı böyle aşamazsın, aşamazsın, aşamazsın... Aynı Altınok, seçimlerde AKP'nin yine tek başına iktidar olacağını ekranlarda haykırmaktadır.

Sabah'ın bunak yazarı Engin Ardıç ise pek bilmiş: "Barajı aştın. Bu, AKP'nin iktidardan düşeceği anlamına gelmez. Bu durumda pek pek AKP'nin koltuk sayısı azalır ama birtakım muhalif basın çakallarının hasretle bekledikleri gibi bu sayının 275'in altına inmesi gerçek bir mucizedir."

Görüyorsunuz dostlar...  Türkiye'nin kılavuzları işte bunlar. Daha fazla uzatmadan sizlere kılavuzum Lenin’in sözleriyle veda ediyorum: “Biz kendi yolumuzda ilerlemeli ve düzenli çalışmamızı sabırla sürdürmeliyiz. Beklenmedik olaylara ne kadar az bel bağlarsak, herhangi bir ‘tarihi dönemeç’ karşısında hazırlıksız yakalanmamız da o kadar olanaksızlaşır”.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.