GÖRECEKSİNİZ

12.09.2013 14:22:40
A+ A-

İstanbul'a kar yağmayınca Türkiye'ye kış gelmezmiş,
Son gezi olaylarıyla birlikte Türkiye'nin batısı genç ölümlere daha yakından tanıklık etti ve bu durumu anlamakta zorlandılar, gencecik insanlar demokratik bir takım isteklerini dillendirip sokaklara çıkmışlardı ve karşılığında sert bir şekilde bastırılmış ve 5 kişi öldürülmüştü, bu hiç de adil gelmemişti bakabilen gözlere.
Yıllardır Türkiye'nin doğusunda devam eden buna benzer ölümlerde beyazlar yeni muktedirlerle birleşiyorlardı; duruma meşruiyet kazandırmak için bol amalı fakatlı cümleler kuruyorlardı. Ölen çocukların, ölümü, aslında hak etiklerini vicdanlara kabul ettirmeye çalışıyorlardı.
Bu defa durum farklıydı; ölüm çok yakınlarına kadar gelebilmişti, ölen çocuklara baktığımızda beşi de bu bayazlardan değildi, ama ortak bir amaç etrafında birleştikleri bir sırada öldürülen çocuklardı, yani ölüm beyazları sıyırarak geçmişti. Bu durum onları çok korkuttu çok öfkelendirdi . Çünkü ÖLÜM ÖTEKİLER İÇİN değil miydi? az kalsın ölüyorduk histerisine kapıldılar, ilk şoku atlattıktan sonra yaptıkları üç günlük empatiden yenik ayrıldılar, beyazların istediği demokrasinin özeti şuydu: biz yeniden TOSUN PAŞA olalım düzende eski bizim düzen olsun.
Onların bahsettiği demokrasiyle evrensel demokrasi arasında hiçbir benzerlik bulamayan tüm ötekiler, hayal kırıklığıyla eski saflarına çekildiler ama şunu da gösterdiler kim ne zaman gerçek anlamda bir demokrasi talebinde bulunursa biz onlarla birlik oluruz, zira tüm ötekiler, demokrasinin herkes için ne denli kıymetli bir şey olduğunu bizzat YAŞAYARAK VE ÖLEREK öğrenmişlerdi ve artık bunun olgunluğunu yaşıyorlardı, BEYAZLARA VE TAZE EGEMENLERE son sözleri şu oldu: size mutlaka ama mutlaka bir gün demokrasi lazım olacak. GÖRECEKSİNİZ.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.