Halkına zulüm eden bir iktidar!

02.06.2013 09:18:21
A+ A-

Taksim gezi parkına sıkıştırılan vatandaşlarının üzerine gaz bombaları ve biber gazlarıyla acımasızca saldıran polisine emir veren bu iktidar, bu milletin hükümeti olmayı hak etmiyor!

Ülkeyi ayaga kaldıran olayları iki ağaca bağlamaya kalkan Başbakan ve Yardımcıları, şapkalarını önüne koyup düşünmeleri gerekir.

Bugüne kadar bu milleti kaale almayan Başbakan, dediğim dedik siyasetiyle, sanki bu ülkenin tek sahibi olduğu zehabına kapılmasının faturasını bu millete ödemek zorunda kalacağınıda bilmelidir.

Bu milleti böl parçala yönet siyaseti her zaman ters tepmiştir. Lazı, Çerkezi, Türk'ü, Kürdü, Sünnisi, Alevisi, Şafisi ve azınlıklarıyla bu ülkede yüzyıllarca birlikte yaşamışlardır.

On yılda bu ülkeyi ayrıştırmak için içten ve dıştan yapılan müdahaleler ve bölme cabalarına  verilen cevap Taksim'de tezahür etmiştir. 

Din istismarıyla halkını ötekileştirmeye kalkan Başbakan bu ülke insanının birlikte  verdiği Kurtuluş Savaşını unutmuşa benziyor. 

O iki sarhoş dediğiniz insanların sayesinde bugün Başbakanlık koltuğunda oturduğunuzu bilmiyecek kadar bilgisiz  olmadığınız aşikar, güdülen  politikaların emperyalizmin yönlendirdiği (ABD, İngiltere, Alm, Fransa  ve Suudi Arabistan, Katar) gibi ülkeler olduğunu sağır sultan bile biliyor artık.

Türkiye, ne ABD'nin ne İsrail'in at oynatamayacağı bir ülke olduğunu bu halk spontane gelişen olaylarla bir kez daha yüzlerine haykırmıştır.

Bu millet kavga değil iş,güç evine ekmek götürmek istiyor. Onbin dolar dediğiniz fert başına düşen milli gelirin dağılımındaki adaletsizliğe çare bulunmasını istiyor. Biber gazı, gaz bombalarına verdiğiniz milyon dolarların hesabının verilmesini istiyor bu millet.

İleri Demokrasi diye diye, faşizan bir yönetime, diktatörlüğe açılan yolun kapanmasını, insan onuruna yakışan yürütme, yasama ve bağımsız yargının var olduğu bir ülke  istiyor bu halk.

Unutmayın Hitler'de, Stalin'de seçimle işbaşına gelerek, dünyanın başına dert oldular, içlerindeki kine ve nefrete yenik düştüler.

Unutmayın; İslam dini kin ve nefreti içlerinde barındıran insanlara kapılarını kapatmıştır...

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.