HDP ortalığı karıştırma

18.05.2015 14:37:42
A+ A-

Senin amacın ne?

Başka işin gücün yok mu? Seçimlere ne diye parti olarak gireceksin ki, neyine yetmiyor bağımsız milletvekilleri?
Ne diye ortalığı karıştırıyorsun ki?


Sanki bilmiyorsun bu ülkede taraf olmazsan BERTARAF olacağını, sana mı kaldı eşitlik, kardeşlik. 
Sana mı kaldı ülkenin DEMOKRASİ meselesi, otur oturduğun yerde, neymiş efendim demokrasi. 


Ne yani sanki bilmiyor musun bu ülkede demokrasi ve anayasanın ASKIYA  alındığını, kimse sana söylemedi mi seçim öncesi vicdan ve onurun sandığa kilitlendiğini ve sen hariç herkeste anahtarın kopyasının olduğunu. 


Bırak Allah'ını seversen HDP, bırak herkesin hakkını savunmayı, al eline KUR'AN'I sende çık meydanlara, bağır TARAFSIZ tarafsız. 


Çünkü bu ülke daha hazır değil sana, bir taraf olmak zorundasın, başkasını kötülemelisin, mesela "affedersiniz Ermeni " diyeceksin önce, sonra DİYANETE haber salacaksın Ermenice kur'an'ı kerim için. 


Gerçekten bilmiyormuşsun bu ülkede siyasetin AR damarının çatlak olduğunu, herkes için adaletmişmiş. 
Sana bu ülkenin dar geldiğini göremedin mi daha, İLERİ DEMOKRASİnin, %10 seçim barajının, vicdansızlıkların gölgesinde kaldığın gün gibi aşikar değil mi?


Peki tüm bu olayların ve Turkiye'deki ileri demokrasinin sonucu ne? 62 kez seçim standı ve bürolara SALDIRI, 6 yaralı vatandaş.


Yahu sevgili ülkem el insaf, lütfen biraz el insaf.


Başkasının hakkını gasp etmek nasıl SÜPER bir şey olabilir ki. Ne yani hepimiz illa kötü mü olalım. Hepimiz önce lanetleyelim 80 leri, CUNTAYI, sonra ordan kalan seçim barajı, YÖK'Ü ve MGK'YI sırtlayalım, HDP barajın altında kalırsa süper olur diye bas bas bağıralım ve halkı çirkin itham ve fikirlere boğalım, sonra HDP geçemezsin barajı ve onların HAKETTİĞİ vekilleri biz HAKETMEYENLER olarak alalım,  sonra toplayalım basını ve cuma namazına gidip (biraz geç kalabiliriz, beklesin imam) şükredelim, müslümanlığımızı tazeleyelim.


Bu mu olsun yani? Ne güzel memleket yahu. 
Ne kadar adil bir düzen,  ne kadar demokrasi kokan hareketler.


Ama bi sıkıntı var, sanırım burnum tıkalı. 
Çünkü ADİL ve DEMOKRATİK bir koku yok maalesef. YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.