Helal Sex Shop ve İslam'a göre cinsellik

20.10.2013 21:32:23
A+ A-

Helâl Sex Shop açılmış memlekette.. dünyada ikinci, bizde ilk. Her şeyin bir ilki vardır hesabından kaydını düşeyim ve ne var ki bunda? diyeyim peşinen. Helal Kan'dan sonra ben bu helal faslında hiçbir şeye öyle kolay kolay şaşırmam. Hem şu da var, gittikçe zenginleşen ve dünya nimetlerinden ziyadesiyle yararlanmayı isteyen mütedeyyin insanlarımızın, gözlerine kestirdikleri nimetlerin başına "helal" eklemelerine zaten alışmıştım. Seks ürünlerinin helali neden olmasın? Güle güle kullansınlar, kime ne?
 
Merakımdan siteye girip bakmasam muhtemelen hakkında ahkam kesme ihtiyacı da hissetmezdim ama tıklamış oldum bi kere. 
 
Tamam, satışa sunulan ürünler ilginç. Kriko kahve gibi.. ya da misal prezarvatif tanıtımında geçen şu cümle gibi:
"...dizaynı sayesinde partneriniz ve siz ilişkinizi en hassas şekilde yaşayabileceksiniz." Partner? Süphanallah. İnsan böyle bir sitede en azından bir "zevce" bekliyor, "eş" bekliyor. Partner ne?
 
Her neyse.. sitede asıl ilgimi çeken mevzu, cinsellikle ilgili verdikleri bilgiler oldu. Bi ton şey yazmışlar, sanki içlerinden biri çıkmış ve işe başlarken demiş ki "yani madem şurada helalinden bi dükkan açıyoruz, bari ümmete bi faydamız daha dokunsun arkadaşlar?"
 
Konu başlıkları şunlar: 
 
İslama göre oral seks
 
İslamda sevişme adabı
 
İslama göre anal ilişki
 
İslamda cinsel hayat
 
Her bir bölüm ayrı bir ibret vesikası. Okullarda cinsel eğitim verilirse, alsınlar bu metinleri kullansınlar. Hem İslami, hem helal.
 
Örneklere geçiyorum, çok heyecanlı:
 
İslamda sevişme adabı'ndan alıtı yapıyorum öncelikle. Konu başlığımız, Sevişmek: 
 
"Cinsi münasebetin tatmine erdirici olabilmesi için ilişkiden önce sevişilmesi şarttır.  Kadının sürekli tatminsizliği kadın cinselliğine karşı bir zulümdür. Kullarına tatmin olunma ihtiyacı duyulacak bir cinsellik ihsan eden Yüce Allah, elbetteki bu zülme razı olmaz. Cenab-ı Hak buyuruyor: "... Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın. Kendiniz için önceden (uygun davranışlarla) hazırlık yapın). (Bakara Suresi /223)"
 
Kadınların da tatmin olmasını istemek ve "Helal Sex Shop" içeriğinde buna yer vermek takdir edilesi bir uğraş. Ancak iş Kuran'dan ayet vererek desteklemeye gelince orada bi karışıklık olmuş gibi. "Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın. Kendiniz için (uygun davranışlarla) hazırlık yapın." Ayet bence son derece açık. Doğrudan doğruya erkeklere sesleniyor ve "kadınları"na bi tür tarla muamelesi yapabileceklerini müjdeliyor. Tarlanız gibi görün, tarlanıza nasıl isterseniz, nasıl dilerseniz öyle varın diyor. Yani ben bu ayette kadınların isteklerine göre düzenlenmiş bir emir göremiyorum. Kadının isteği söz konusu bile edilmemiş. Hatta devamında daha da açık bi şekilde "Kendiniz için önceden (uygun davranışlarla) hazırlık yapın" deniyor. Erkeklere diyor bunu, "kendiniz için" diyor. Kadın bu faaliyetin neresinde?
 
Dolayısıyla, bence yanlış bir ayet seçimi olmuş. Kadınların da tatmin olması gerektiği hususunda destek olması için daha kapsayıcı ayetler bulsalarmış iyiymiş. Kısmet.
 
İslamda cinsel hayat bölümünde de hayli ilginç bilgiler veriliyor. Şu üç önemli maddeyi öğrendim, şimdi hayata ve cinselliğe çok başka bi yerden bakıyorum. Sizlere de tavsiye ederim, bilmiyor olabilirsiniz (benim gibi) ama öğrenmenin yaşı yok. Buyurun:
 
"Cinsel ilişki esnasında dikkat edilmesi tavsiye edilen hususlar şunlardır :
 
1- Eşlerin cinsel ilişki esnasında üstlerine bir örtü almaları.
 
2- Eşlerin birbirlerinin cinsel organlarına bakmamaları. 
 
3- Cinsel ilişki anında az konuşmaları."
 
Sevişeceksiniz, hazırlıklarını yapmışsınız. Helal sex shop sitesinden keyfinize uygun ürünlerinizi de almışsınız misal ve artık halvet olmaya hazırsınız. Hemen bir örtünün altına girip soyunuyorsunuz. Allahını seven üstümü örtsün türü bir mizansenin öznesi olmanıza az kalmış. Ürünleri örtü altına girmeden mi kullanıyorsunuz, yoksa örtü altında mı bi hal yoluna bakıyorsunuz işte onu belirtmemişler. Gözler aşağı bölgelere kaymayacak, buna da dikkat ediyorsunuz ve az konuşuyorsunuz. (Bu son maddeyi anlamış ya da anlamamış gibi davranıyorum, hiçbir şey fark etmiyor.)
 
İslam'da oral ve anal seks açıklamalarından anladıklarım ise şu şekil: Oral olabilir de olmayabilir de.. yani olmasa daha iyi gibi ama işte olmuşsa da olmuştur fazla takılmayın. Anal ise kesinlikle olmaz. Olabilir falan değil, olmaz. Net. 
 
Verilen bilgiler tükkanın tamamından daha ilginç. "Partner" hariç hahhaa.
 


YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.