Hım hım hım da hım hım yar Vıy vıy vıy vıy da vıy vıy yar

26.12.2013 23:42:49
A+ A-

Yok soruşturmalar engelleniyor, yok hakimler ve savcılar görevini yapamıyor kime ne halay ekibi tam ya siz ona bakın. Aslında bu fotoğrafı ilk gördüğümde Bülent Ersoy'un:

Bir elimde cımbız bir elimde ayna

 Umurumda mı ki bu dünya

Sefam olsun oh oh!

parçası aklıma geldi ama düğün dernekte ki halay sahnesi gözümün önüne gelince başlığın dım dım yar olmasını daha uygun buldum.

Neyse artık konuya geçeyim. Belki bu an ve an değişen gündem içerisinde takip edemeyenler varsa eğer  kısaca değineyim. Halay ekibimiz elması ile meşhur bir ilimiz olan Amasya'dan, aslında direk adres vereyim: Amasya adalet sarayı koridoru. Halay ekibi hakim ve savcılardan oluşuyor. Hani görmek ve izlemek isteyenler varsa diye bilgi olarak vereyim dedim.

 Ortalık karıştı her an yeni gelişmelerle ekran başından ve sanal medyadan kopamaz hale geldik. Tabi genellemede yapmamak lazımmış, baksanıza keyifler pek bir yerinde.  Yani dışarıdan ülkeye bakan biri bu fotoğrafı gördüğünde ne düşünür çok merak ediyorum? Her halde ne sorunsuz ne güzel bir ülke der. Şaka gibi bir görüntü, bu ülkede avukatlar suçsuz yere içeri atılıyor,  hukuk iktidara göre şekilleniyor, yasalar vs artık yapboz haline döndü ama bizim hakimler ve savcılar halaya duruyor. Aslında bu olaylar içerisinde bir şeyler eksikti ama ne eksikti. Herkes merakla bu soruyu düşünüyordu ta ki bu halay ekimizi görene kadar. Artık ölsek de gam yemeyiz.

Bu ekibimizin yaptığı etkinlik başka bir zaman olsaydı hoş karşılanırdı destek görürdü hatta yaygınlaştırılırdı ama şuan yaşanan olayların üstüne bu görüntüler gerçekten hiç yakışmadı dalga geçiliyor gibi algılandı. Şuan halaydan çok hukuk ve yargıya sahip çıkma zamanıdır tam bağımsız yargı deme zamanıdır.Kınamıyorum ama hoşta karşılamıyorum böyle bir ortamda gerçekten yakışmadı.YAZARIN DİĞER YAZILARI