Kızlı erkekli eğitim

20.11.2013 20:59:09
A+ A-

20 Kasım dünya çocuk hakları gününde mükemmel bir ilerleme daha gösterip karma eğitimin kardırılması sözünü de aldık. Bundan böyle her şey daha iyi olacak kız ve erkek çocuklarımız vatana millete hayırlı birer evlat olarak yetişecek. Ülkemiz bu sayede ilerleyecek.

Bizim bugün duyduklarımız sanırım erken 1 Nisan şakası evet evet şaka bu gerçek olamaz. Oysaki herkesin duymak istediği şeyler ortak. Gönül isterdi ki Çocuk Hakları günün de çocuk gelinlere dur denilsin, istismarın önüne geçilsin, çocuk işçiler olmasın. Bunları önlemek adına çözümler beklerken neler söyleniliyor inanılır gibi değil.

O zaman demek oluyor ki günlerdir medyanın da gündeminde olan dershaneler sorunu sanki çözülecek gibi. Kapatılacak dershanelerin nelere dönüşeceği de böylelikle belli oldu. Gerçi açık öğretim liseleri de çok iyi işliyor kızlarımız hem açık öğretime gidebilecek hem de küçük yaşlarında evlenebilecek.  Ülkemizin en büyük sorunu da böylelikle çözülmüş olacak.

Oysaki geçen yıldan beri imam hatip liselilerin deki  ortaöğretim kısmın da okuyan beşinci  sınıflar ve bu yıl ki beşler - altılar kocaman abileriyle iç içeydi o zaman her şey yolundaydı ülke gelişmişliği de en üst sınıra ulaşıyor gibiydi. Yine o şekil bir eğitim olsa sorun olmaz ama düz liselerde bir kız ve erkeğin aynı sınıfta okuması faciaya yol açabiliyor hadi oradan.

Her şey bir yana anlayamadığım asıl konu ise kızlı erkekli okumanın bu kadar zararı oluyorken neden bu yasayı çıkarmak isteyenlerin çocukları hep yurt dışında okutuluyor ya da okutuldu?  Orada kızlar ayrı erkekler ayrı eğitim mi görüyor ya da gördü? Gerçi onlar iyi çocuklar bizim çocuklarımız hep yaramaz erken bilinçlenip sorguluyorlar her şeyi buda kimsenin işine gelmiyor tabi. Bundan böyle ayrı ayrı okullarda okurlarsa yaramazlık yapmayacaklar akıllı uslu birer çocuk olacaklar değil mi? Komik gerçekten komik tek sorun buymuş gibi şu konuşulanlara bak.

Oysa siz önce Çocuk hakları gününde Ceylan ÖNKOLUN hesabını verin ya da 12 yaşında tam 13 kurşunla öldürülen Uğur KAYMAZIN. Onların tek istediği okumaktı ama o şimdi hayatta değiller ve göz göre göre öldürüldüler bugün ki gündem konunuz onlar olmalıydı işte o zaman bazı yanlışlardan dönülecekti ve dünya sağlam temeller üzerine kurulacaktı.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.