Madem kadınsın!

21.06.2015 17:41:20
A+ A-

Black Mirror isimli her sezonu 3' er bölümden oluşan bir dizi var.Dizi, teknolojinin insan hayatı üzerindeki etkisini mükemmel biçimde anlatıyor.

2.sezon 2. bölümde ise farklı bir konuya değiniyor.

Genç bir kadın uyandığında hiçbir şey hatırlamıyor. Evde küçük bir kız resmi görüp onu kendi kızı sanıyor. Sonra sokağa çıkınca insanların bir şeylerden kaçtığını görüyor. Bir kadın ona yardım edip kaçırıyor. Bu arada vurulma tehlikesi atlatıyorlar vs. Bütün bunlar olurken halk elinde cep telefonlari, tabletlerle sadece kameraya çekiyorlar. Yardım etmiyorlar. Kadın cinnet geçirecek hale geliyor. En son bir adam bunları tuzağa düşürüp ormanlık bir alana götürüyor.

Alanda ağaçlarda asılı cesetler var. Kadının elini maktapla deleceği sırada diğer kız kurtarıyor ve kaçıyorlar.Kadın hiçbir şey hatırlamadığı için feci korku içinde. Nöbet geçirir gibi bir hali var. Diğer kız bunu bir yere saklanmaya götürüyor ve yine saldırıya uğruyorlar. Hiçbir şey hatirlamayan o korku haliyle silahi kapıp ateş ediyor. Silahın içinden konfetiler çıkıyor.Bu sırada bulundukları yerde bi perde açılıyor. Halk alkışlamaya başlıyor.

Sonunda anlıyoruz ki, bu kız sevgilisiyle beraber komşularının küçük kızını kaçırıp öldürmüşler ve bunu kameraya çekmişler. Kızım diye elinde gezdirdiği fotoğraf aslında öldürdüğü kıza ait.

Kadın ikinci bir kriz geçirirken tekrar bayıltıyorlar ve ertesi gün yine aynı şeyi yaşatıyorlar. Sevgilisi küçük kızı öldürürken kameraya çektiği için insanlar ona yardım etmiyor sadece kameraya alıyorlar. Her gün o küçük kızın yaşadığı korkuyu yaşatıyorlar.

Gördüğüm en iyi cezalandırma yöntemlerinden. Bugün kanallarda kadını dövebilirsiniz, tecavüz edebilirsiniz diyenler dahil, bu suçları işleyen herkese uygulanmalı bu yöntemi.

Kadın aşağıdadır algısını yıkmak için fiziksel yollara gücümüz yetmiyor. Eee ne yapalım? Kadınlar yok mu edilsin? Hayır, psikolojik algıyı bizim oluşturmamız lazım. 

Bu algıyı mümkünse yıllardır küçük kızları yaşlı adamlarla evlendirenler, berdel adı altında kızlarının onurunu düşürenler, namus cinayeti diye öldürenler, o büyük konaklarındaki kızlara tecavüz edenler oluşturmaya çalışmasın. Kendi yapıp başkasına yapma diyorlar. Komik oluyor.

Günümüz beyin yoksunlarının durumu tam olarak şöyle ; Madem kadınsın, bana hizmet etmek zorundasın. Çünkü senden güçlüyüm.

Madem kadınsın, cinsel ihtiyaçlarımı karşılamalısın. Çünkü eğer cinsel ihtiyaçlarımı karşılamazsan seni dövüp, parçalara ayırabilirim.

Madem kadınsın, gerizekalı bir hoca çıkıp fetva verir, eğer kadınlar sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa onları dövebilirsiniz der. Hoca diyorsa uygularız.

Madem kadınsın hazırlıklı olmalısın. Kendinden 40 yaş büyük bir adama para için satılabilirsin.

Madem kadınsın ee erkeği de dövemiyorsun, polis seni telkin edip geri evine gönderir.

Madem kadınsın, seni mezara koyup fuhuşa zorlayabiliriz.

Küçük bir kızı kaçırabilir, tecavüz edebilirler. Ama kız onları tahrik etmiştir (!) Lütfen!

Genç bir kızın ailesini yasa boğabilir, türlü işkenceler edebilirler, o da mini etek giymeseymiş!

Madem erkeğin zihnini değiştiremiyorsun o halde evladına ''erkek adamsın sen yapmayacaksın da kim yapacak'' diyye telkin vermeyeceksin.

Madem anneyiz, anne adayıyız; biz güzel evlatlar yetiştireceğiz. Kadına kadın olduğu için değer veren, cinsel obje olduğu için değil, akıllı bir insan olduğu için seven çocuklar. N'olur siz de artık uçmağa varan kızlarımızın mezarları üstüne gelinlik koymayın. Duvak koymayın. Bizim bu hayatta ki tek varlığımız evlilik için değil. Biz insan olarak zaten çok kıymetliyiz.

N'olur katilleri, tecavüzcüleri korumayın. Orda burda Allah adına ahkam kesen sapık hocalara itimat etmeyin. Kendinizi, kendi kötülüğünüzden koruyun.

Sezgi ARSLAN

#GençAtsızlar

YAZARIN DİĞER YAZILARI