Oy ve Ötesi

09.01.2014 12:59:12
A+ A-

Son günlerde birçok yerde rastladığım bir söz bu. Ne olduğunu anlamak için biraz araştırmak yetti. Hiçbir siyasi Partiye bağlı olmayan, şehrini seven, şehrine sahip çıkmaya karar veren gönüllüler birleşmişler ve 'Oy ve Ötesi' diye oluşum geliştirmişler.

Bu konuyu biraz araştırıp, daha insancıl ve daha demokratik şehirlerde yaşamak isteyen her bireyin elini taşın altına koyması gerektiğine inandığım için belki duyuruda bir yararım olur diye ben de blog yazımı bu konuya ayırmaya karar verdim.

Güzel günler için geleceğe katkıda bulunmak amacını güden bu oluşum önümüzdeki seçimlerde sandık gözetmeni olmak isteyenlerin başvurularını topluyor, oyumuza sahip çıkmamız, etrafımızdakileri de aynı şeye özendirmemiz gerektiğini vurguluyor.

Amaçlarını  2014 seçiminde daha fazla kişiyi oy kullanmaya teşvik etmek, sandık gönüllüsü misyonu ile oylarımıza sahip çıkmayı özendirmek ve bunu organize etmek olarak belirtiyorlar.

Sandık gönüllüsü olalım veya olmayalım, mutlaka oyumuzu vermeliyiz. 'Oy ve Ötesi 'ne bu konuyu bize tekrar hatırlattıkları için teşekkür ederiz.ETİKETLER: Haber, Haberler, blog, oy, siyasi, Demokratik,

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.