Yasaklar mı? Yaratılan suni gündem mi?

21.03.2014 23:42:45
A+ A-

Twitter kapandı! Kökü kazındı! Sırada Facebook ve Youtube var!

Yaratılan suni gündemle tam da onların istediği yerdesiniz!

Mesele sosyal medyanın kapatılması değil-olmamalıydı!

Asıl mesele; yaratılan suni gündem Twitter ya da diğer sosyal paylaşım sitelerinin yasaklanması değil. Bu coğrafyada iktidarı elinde bulunduran güçlerin topyekun tüm halkları zapturapt altına aldıkları tüm medya organlarıdır.

Sosyal medya kullanımı genç ve daha çok sosyal gençliğin kullanımı alanındadır. Ama ne yazık ki genel düşünülünce durum çok daha vahim ve çok daha tehlikelidir. TELEVİZYON!

Evet, sizler yani bizler sosyal paylaşım sitelerinin yasaklanması ile ilgili doğal ve haklı tepkimizi ortaya koyup çözümler üretmede akılcı-pratik çözümler ortaya koymada hiç gecikmedik ancak durum daha vahimdir.

Türkiye'de yaşayan herkes ama herkesin evinde pişecek bir yemekliği olmamasına rağmen hemen her evde mutlaka bir televizyon vardır. Ve o televizyon sabah açılır ve evde yaşayanlar uyuyana kadar açık kalır. Ne yazık ki o televizyonda izlenen ve izlenebilecek kanalların hepsi satılmış medya ve yandaş medya ve ya direk AKP güdümünde olan kanallardır. Sizler yani bizler sosyal medyanın kapanışı ile ilgili yaratılan suni gündemle cebelleşip değerli zamanımızın çoğunu o suni gündemde harcarken o televizyon kanallarında kendi propagandalarını yapıp bizlere koyun muamelesi yaparak geri kalan milyonlarca insana propagandasını içten ve hedefini bulan şekilde yapıyor.

Mesele yasaklarla uğraşan bir iki milyon insan tepkisi değil onlar için. Yada onların oyu da değil. Onlar yani hırsızların asıl meselesi ve derdi; Bilinçli insanları suni gündemler yaratarak dikkatlerini başka yerlere çekmek ve asıl hedefleri olan geride kalan on milyonlarca insanı içten fethedip kendi yanlarına çekmektir ki bunu da siz yani biz suni gündemle uğraşırken, evlerimizde içimizde yani televizyondan fazlasıyla yapıyorlar. Twitter'ın kapatılmasına çözümler bulacak kadar hırslı ve başarılı olan bizler içimizden fethedilme tehlikesini göremeyecek kadar gündemle kör olmuş durumdayız. Onların asıl istediği de budur.

Meselenin özü yaratılan suni gündemlere yoğunlaşmak yerine, onların kullandığı taktiği kullanmaktır.

Bizleri sosyal medya yasakları vb tüm her şeyden uzak tutup yarattıkları gündemde meşgul ederken, kendileri her türlü araçlarıyla evlerimizden evlerden satılmış ya da yandaş kanallar aracılığıyla her türlü propagandasını yapmaktadır.

Bizlere düşen görev; sosyal medya yasaklarıyla dikkatimizi başka yerlere çekmeye çalıştıklarının bilincine varıp, o gündemleri aşmada gösterdiğimiz çaba kadar, basın yayın da dahil onların tüm kesimlere ulaşabilecekleri tüm araçları kendi içimizde yasaklayıp açıktan boykot etmektir. Bizler yasaklarla uğraşmak ya da o suni gündemle zaman harcamak yerine halka yani bir iki milyonun haricinde onlarca milyon insana ulaşabilecekleri tüm araçları boykot etmeli ve herkesi bu doğrultuda bilinçlendirmeliyiz. İnternet başında harcadığımız zamanın onda bir zamanı harcasak eminim ki bunu başarabilir ve tüm etkisini azaltabiliriz.

Bizler internette geçirdiğimiz zaman içerisinde onlar geleneksel medya yani televizyon aracılığıyla kendilerini çoktan akladılar bile. Hatta şu an bile kendilerini temizliyorlar.

Sahi haberiniz var mı?

Asıl sorun Twitter kapatılması değil, TV aracılığıyla içerden fetih var!

Televizyonu boykot et-ettir!

Yandaş medyayı boykot et-ettir!

AK kanalları boykot et-ettir!

Propagandalarını yaptıkları tüm programları boykot et-ettir!

Sonuç olarak kişisel kanaatim budur!

Not: Görsel temsilidir.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.