Dayak üstü sevişme

10.03.2015 13:43:26
A+ A-

Dayak üstü sıcak seks:
 
-"Bir seviştik sorma, uzun zamandır bu kadar ateşlisini yaşamamıştık!"
 
-"Adam gözünü mü ısırdı kız sevişirken?"
 
-"Yok canım öncesiydi o. Olsun; sevgisiyle kendini affettirdi; beni sevmese deliler gibi sevişir miydi?"
***
Tamamen uydurma bir konuşturmadır; gerçek kadınlarla uzaktan yakından ilgisi yoktur. Ayrıca, konumuz sevişme öncesi dayak yemekten zevk alan kadın tiplemesi değil.
 
Çoğu erkek kadına yaptığı şiddetin ardından kendini affettirmek için sevişmeye yeltenir. Böylece her şeyin tatlıya bağlanacağını düşünür. Bu sevişme kadını aşağılıyor aslında. Kadın aşağılandığı hissine kapılmamışsa erkek doğal olarak bunu fark edemiyor. Attığı dayağın ardından erkeğin sıcağı sıcağına sevişme arzusunu bazı kadınlar romantik bir özür gibi karşılamaktadırlar. Böylesi, dayakçı erkeğin ideal kadın tipidir. Nikâhlı nikâhsız oluşuna göre farklılık göstermez; tıpkı tahsilli ve tahsilsiz olmaya bakmadığı gibi. İki karşı cinsin ilişkisinde masrafları karşılayan sevişme diyetiyle genellikle durumu kurtarır. “Teşvik ettin, kaşındın; tahrik ettin, hak ettin. Aşığım; çok seviyorum. Kıskancım; elimde değil. Gel öpeyim de sarılıp yatalım…” oldu bittisiyle olay tatlıya bağlanır.
 
Kadın ve erkek gönül ilişkilerinde sadece baş başa ve kalp kalbeyken özel yaşam alanındadırlar. Kimse aralarında ne olduğunu merak edip gerçekliğin gölgesini kanıt sayarak ahlâk hükmü kesemez. Özel yaşam mahremiyetindeki ilişkiyi kimse ayıplama ve kınama hakkına sahip değildir. Ta ki, İnsana eziyet boyutu dıştan görünür olana dek kanımca bu böyledir. Eğer, şiddetin somut kanıtları ortalıkta şişine şişine dolanmaktaysa sorun artık kamu malı olmuştur… Artık kimsenin, “Size ne? Aşk bizim; hem sevişir, hem dövüşürüz” deme hakkı kalmamıştır. Vaziyet artık insanlık sorunu olmuştur; insanca yaşama hakkından yana herkes karışabilir. İnsanca yaşayanlar şiddeti hiçbir bahane ile hoş göremezler…
 
Dayak üstü sevişmeye tav olan kadınlar, aldanmayın. Sevişmek sevginin tasdikli belirteci değildir. Hormonları azınca insanoğlu sevgiden habersiz nice sevişme arzusuyla duvara tırmanabilir; ve özellikle de erkekler cinsel sevişmede sevgiye muhtaç değillerdir. Bilinmelidir ki, seven erkek sadece iyi sevişmez; sevdiği kadına nazik ve saygılı bir ilgiyle yaklaşır ki, bunu en muhteşem sevişmeden daha sağlam bir sevgi onayı saymalısınız. İnsanın aşk dellenmesiyle birine zarar vermesi her şeyden önce sevginin doğasına aykırı bir durumdur. Dayak varsa sevgi yoktur; zaten sevgisiz aşk olmaz; olsa olsa bencil ruhların cinsel ilişki hazzına tutkun sevişme arzusudur.
 
Morluklarınızdan utanacak değilsiniz elbette; fakat sizi morartanı utandırmayışınızdan utanmalısınız. Şiddet cinsel yaşama hiçbir bahaneyle fantezi unsuru yapılamaz. Kadın olsam attığı dayak üzere sevişerek özür dileyen bir erkeğe gözlerim kapalı tiksinerek bakardım. Kadın olsam dayak sonrası sevişmekte ısrarcı olan erkeğe karşı koyacak beden gücüm olmazdı elbette. Yeniden dayak yeme korkusuyla bedenimi erkeğin şehvetine teslim etmiş olsam bile, erkeğin sevişme arzusunu yediğim dayağa özür yapmayarak ruhumu kurtarırdım… Dayakçı erkeği yola getirmekte veya ondan kurtulmakta hepten aciz kalmış olsam bile, erkeğin sevişme arzusu önünde fitilsiz mum gibi dikili kalırdım…
 
Dayak yiyen kadının aynı şiddetle karşılık vermeye çalışması erkeğin öfkesini kudurtabilir. Kadın erkeği fiziken alt edebilecek değilse kadının karşılığı suskunluk içinde sadece kendini şiddetten en az darbe alacak biçimde koruma gayretinden ileri geçmemelidir. Emniyetli bir yere kaçabilecekse kaçmalıdır. Öncelikte esas olan kadının bir biçimde can güvenliğini kollayıcı davranmasıdır. Bunun için dayakçı erkeği yumuşatıcı davranışta bulunmak asla onur kırıcı değildir. Dayaktan sonra sular durulmaya başlayınca kadın ilk fırsatta ailesinin veya güvendiği bir başkasının yanına sığınmalıdır. Sakin kafayla ayrılmayı veya barışmayı tartıp ölçmeye başlamalıdır.
 
'Dayak kesin boşanma nedenidir' diye kestirip atamayız. Ancak, kesinkes doğru saymamız gereken şey insan ilişkilerinde dayağa yer olmadığıdır. Çünkü dayak çok ağır bir davranıştır ve bu davranışa herhangi bir hak veya bahaneyle göz yumulduğunda insani bir kusur sanısı oluşur. Şiddet insani olmayan bir kusurdur... Erkek uyguladığı şiddeti kadının kaldırdığını gördüğü zaman yaptığını haktan saymaya başlar. Önemli nokta şiddete neden olan yan etkenleri göz ardı etmeden durum değerlendirmesi yapmaktır. Kişinin alkol, madde kullanımı, tepkilerini kontrol etme güçlüğü veya bir hastalığı varsa boşanma kararında göz önüne alınmalıdır. Tedavisi olan durumlarda aşk ve sevgi adına sabırlı olup tıbbi yardım alınmalıdır. Aşk ve sevgi yokluğunda söylenecek söz de biter zaten… 
 
Kendini bilmiş bireysel bilincin toplumsal sorumluluk sezgisi, sığınacak yeri ve geçinecek geliri olmayan şiddet mağduru kadınlara sahip çıkacak devlet veya sivil güdümlü kurumlara destek talep eder. Burada cinsel ayrımcılık yapmadan şiddet mağduru erkeklere de sahip çıkılmalıdır. Aslında kadın erkek, çoluk çocuk demeden, şiddet mağduru insanı güvenli bir yaşam ortamına alma işini sivil örgütler ve devlet mekanizmalarıyla gerçekleştirmek demokrasinin acil insani görevi yapılmalıdır.
 
Muharrem Soyek
*******************
Bilgi alıntı kaynağım:
 
1- http://blog.milliyet.com.tr/dayak-ustu-seks-tadindan-yenmez-/Blog/?BlogNo=358729
 
2- http://www.kadinlarkulubu.com/archive/index.php/t-24874.html

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.