scorecardresearch.com Van'dı... - Özkan Çabuk - Radikal Blog

Van'dı...

18.10.2013 11:55:16
A+ A-

haber/">Van'dı. Sene 2011. Havalar baya bi soğumuş. Bir Sivaslı olarak alışkınızdır buz gibi havalara. Lakin Sivas'ın soğuğuna hiç benzemiyordu. Gerçi 2 Temmuz'dan sonra oranın da soğuğu kalmadı ya artık. Neyse. 

Çarşı kağıtlarında akşam 5'ten geç gelirsek ceza alacağımıza dair bir not. İmzalamazsan çıkamazsın bir yere. İmzaladık haliyle. Van'a gidildimi "Van Kahvaltısı" yapmadan gelinmez, ha Van'da kahvaltı yapmayanın da vardır bir eksikliği hayata dair bence. Yaptık haliyle. Meşhur Beşyol, Van Valiliği karşısı, Mavi İnternet Kafe. Öğlen saatleri, çarsı izninin bitmesine çok, bazı hayatların bitmesine ramak var. 7,2 dediler. Kaçışmalar, birbirini ezenler. Nasıl anlatılabilir ki. Hatlar iptal. O reklamlar yok mu heryerde çeker, şöyle çeker, böyle çeker diyen hatların hiçbiri çekmez. Kime haber salacam durumumum iyi olduğunu. Yaşadığımı. Yaşadık haliyle. Boğazıma birşeyler düğümlendi. Anlatılması zor. Kalem yazdığınca, dil döndüğünce işte.

Unutma! Vanlı depremzedeler hala mağdur. Belki de ölenler daha şanslı. Önümüz kış. Deprem öldürmedi onları ama, soğuk acımaz. Yavaş yavaş alır canı. Bir de tecrübe " Akşam yatarken her an dışarı çıkacakmış gibi giyinip yatın" ne olur ne olmaz. "Oldu haliyle".YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.