Lezzet Tramvayi Ünlü Blog yazarları ile birlikte Ariste Peynir Dükkanında Kahvaltı Tadım Etkinliğindeydi.

02.03.2015 17:30:06
A+ A-

Dün sevgili www.lezzettramvayi.com Yemek Blog yazarı olarak   www.birgülünlezzetleri.com  Yemek Blog yazarı arkadaşımın daveti üzerine @AristePeynirDukkanı na  kahvaltı tadım etkinliğine davetli idim.   Bu sıralar  ,  tadım etkinliğinde yer almanın keyfini yaşıyorum. Çünkü tadım etkinliği inanılmaz keyifli  geçiyor. Neden mi   ? İstanbul Beykoz da bulunan Ariste Peynirlerin  tadım etkinliği için   yine ünlü blog yazarları ile birlikteydi ve  Ünlü Blog yazarları ile   bir yerden bir yere gitmek  ve buluşmak   gerçekten  muhteşem duygu.

Arise Peynir Dükkanı  Beykoz Konaklarının tam karşısında  kurulmuş aynı zamanda  2007  yılında patentini alarak peynir ticaretine atılmış . ve şimdi sizlere  Ariste ailelerinin kaliteli ve kurumsal bir  peynir markası   ihtiyaç hissettikleri için ortaya çıkan bir   markadan  bahsetmek istiyorum.Lezzeti Damagınızda kalarak yediğiniz, Kazdağlarının eteklerinde  ,Ege denizinin  tam ortasında yemyeşil topraklar  .%100 Ezine Sütünden yapılan peynir lezzetlerinin Satış Noktası lan bu mekan ARİSTE

Ariste sahiplerinden Aslı hn bize çok güzel bilgiler verdi. Bu bilgileri size aktarmak istersek şu şekilde ;  Peynircilik  bir nevi emek ister. Ezine ‘nin köylüleri  hayvanların vermiş olduğu sütleri gün doğmadan sagdıktan sonra   peynir haline dönüştürürler. İşte yapılan Bu peynirleri üreticilerden satın alanARİSTE , Bayrampaşa ‘da bulunan  MEGA CENTER GIDA MERKEZİ nde soğuk hava depolarında ISO soguk zincir kırılmadan sevk etmektedir.20 yıla aşkın  uğraşılan bu peynircilik hayatında   şimdi 5 yıldızlı otellerde ,macro marketlerde  satış yapıldığınıda ayrıca belirtmek isterim.

Evet şimdi Kahvaltı esnasında biz Blog Yazarlarına  kahvaltıda  ikram edilen   muhteşem lezzetli  peynirlerin tadımlığını  anlatmaya:)

Sabah ilk olarak    Ariste Peynir Dükkanına   gittim Dükkan  küçük ama çok şirin  bir şarküteri tarzında. Ortaya konulan yemek masasında çok şık bir kahvaltı  önceden hazırlanmış  Beyaz Peynir çeşitleri , Kaşar  Peyniri , Zeytin  çeşitleri ,Sucuk , Bal ,  Kaymak, Pastırma ve Salam .Domates, Salatalık   kahvaltıda olan olağan çeşitler .:)

Kahvaltıda peynir bence çok önemli.  Peynir güzel oldukça, çay da  orantılı olarak çok içiliyor .Kendimden test ettiğim için söylüyorum.  Dün  çayı kaç tane  içtiğimi hazırlamıyorum. :)   Peynir haricinde  sunumlarda çok  hoştu.  Küçük hayvan maskotları     dükkanda  bayagı vardı ve fotograf çektirirken bile  güzel    bir görüntü elde ettik.  Dükkanda ayrıca  zeytinyağı ,  salça , bal gibi diğer kahvaltılarıda almak mümkün . Bu sırada Alışveriş yaparken   masalarda çayınızı da yudumlayabilirsiniz. :)

Kahvaltı Tadım etkinliği sonunda Aslı Hn biz Blog yazarları için peynir çeşitleri ile  çok şık  hediyelik hazırlamış. Blog yazarları  olarak hediyelerimizi alarak Ariste Peynir Dükkanından ayrıldık

Kahvaltı Tadım Etkinliği Daveti  için Yemek Blog Yazarı sevgili arkadaşım @BIRGULERDOĞAN ve Ariste Peynir Dükkanı Sahibesi SayınASLI HN  ’a teşekkür ederim.

Bir dahaki etkinlik yazılarımda   buluşmak üzere ,

Sevgiyle Kalın 

LEZZET TRAMVAYI 

www.lezzettramvayi.com 

Lezzete Giden Yolculuk Lezzet Tramvayı İle Başlar

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.