No:19’da da bir eviniz var

20.06.2014 13:07:53
A+ A-

Çukurcuma uzun yıllardır İstanbul’un en sevdiğim semtlerinden biri. İkinci el dükkanlarında her zaman keşfedecek enteresan bir şeyler bulunur. Hiçbir şey yapmasan bile sokaklarında yürümek iyi gelir insana.

Sokaklarında dolanıp, mağazalarını didik didik ettikten sonra bir durup dinlenmek, bir şeyler atıştırmak da lazım tabi. İşte o noktada size güzel bir önerim var. Samimi bir atmosfer ve taze ev yemekleri bulabileceğiniz No: 19 Yemek Evi.

Bir öğle yemeğinde misafir oldum No: 19 Yemek Evi’ne. Mekanın sahibi Aylin Hanım, öğlene hazırlık için mis gibi yemeklerini dizmişti tezgaha. Menü her gün değişiyor. O günün menüsünde barbunya pilaki, kereviz, körili tavuk, mantı, islim kebabı, mercimek çorbası, yaprak sarma ve Aylin Hanım’ın özel çikolatalı kekinden vardı. Dayanamayıp birçoğunu tattım. Hangisini tavsiye etsem bilemedim çünkü hepsi birbirinden lezziz ve doyurucuydu. Fiyatlar da oldukça makul, 5-15 TL arasında değişiyor. Böyle kaliteli lezzetleri bu fiyata her yerde bulmak mümkün değil. Gerçekten her birine anne eli değmiş gibi.

image

image

Mekanın bir özelliği de dekorasyon için kullanılan tabloların, masa ve sandalyelerin aynı zamanda satılık olması. Oturduğunuz masanın, sandelyenin hepsinin bir fiyat etiketi var. Her biri antika dükkanlarından özenle seçilmiş bu dükkan için özel hazırlanmış.

image

image

İlk dükkanı Kazancı Yokuşu’nda açmışlar. Çukurcuma’daki ise ikinci şubeleri. Kendinize bir iyilik yapın, ve mutlaka bir ara uğrayın derim.

Daha fazlası için tık tık.

Kaynak: sehirnotlari.com

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.