No7 Coffee House, Suadiye

09.09.2014 13:00:15
A+ A-

Bu yazımızda size Kadıköy, Suadiye Mahalle’sinin butik kahvecisini tanıtacağız: No7 Coffee House.
Nisan ayında açılan bu dükkanı, sahibi Şenol Bey işletiyor. Daha önce tamamen farklı bir sektörde çalışırken en büyük hobisi olan kahveyi, tam zamanlı hayatı haline getirmek istemiş.
Minibüs yolundan Bağdat Caddesi’ne inerken, Ayşekadın Caddesi’nde sol tarafta yer alan son derece sevimli ve dikkat çeken bir dükkan…

1

No7, Pazartesi hariç, haftanın her günü erken saatlerde açılıp, (hafta içi 7:00, hafta sonu 08:00) yolu Suadiye’den geçenlere, fırından yeni çıkmış kruvasanlar eşliğinde taze ve nitelikli kahve sunuyor.

2

No7’nin küçük dükkanında, diğer kahve dükkanlarında bulabileceğinizden belki de daha fazlasını buluyorsunuz. 4-5 farklı kahve çekirdeğine ek olarak, Şenol Bey’in kendi damak tadına göre harmanladığı “günün kahvesi”; San Remo’nun Torino modeli espresso makinesi ile buluşuyor.

3

No7’nin kahve çekirdekleri Türkiye’nin konusunda uzman barista eğitmeni ve kahve adamı Şerif Başaran’ın yönetimindeki Kahve Fabrikası’ndan temin ediliyor. Her iki haftada bir, taze kavrulup 4-5 gün dinlendirilen çekirdekler buraya ulaşıyor ve bizlerle buluşuyor.

İstanbul’da görmeye alışık olmadığımız bir de soğuk demleme sistemi mevcut: Cold Brew kahveler, Hario model sifonlarda hazırlanıyor. Bu teknikle hazırlanan kahveyi, dükkanda bulunan bütün kahve çeşitleri ile deneyebiliyorsunuz.

4

Kullanılan diğer ekipmanlar; 4-5 adet Hario v60, 2 adet Hario 5 cup Syphon ve French Press. Bununla beraber Asia Chai Art’dan gelen çay çeşitlerini de, renkli demliklerinde demleyerek, içebiliyorsunuz.

6

Üstelik No7’nin ikramları sadece içecek ve kruvasandan ibaret değil.

7

Mi Agosto tarafından (www.miagosto.com) günlük hazırlanan taze tatlı, kurabiye ve biscottileri de deneyebilirsiniz. Aralarında mascarpone’li tiramisu en gözde ürünmüş :)

Minik dükkanı ve ikram tarzı ile yurtdışında rastlayabileceğiniz yerel kahvecilerle benzer konseptteki No7 Coffee House, Suadiye’yi baştan çıkarıcı kahve kokusu ile sarmış durumda. Eğer Suadiye civarına yolunuz düşerse, keyifli bir mola vermek veya kendinize evde yapmak üzere taze kahve almak isterseniz No7’ye mutlaka bir uğrayın deriz.

Adres:
Suadiye No:7 Coffee House
Ayşe Çavuş Sk. No:7 Suadiye Mah. Kadıköy İstanbul

 

http://www.kahvecandir.com/no7coffeehouse

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.